Jabłoń, która nie rodzi, należy wyciąć, usłyszałam. Jak to jest, żyć, być, śnić i nieprzerwanie marzyć, gdy jest się właśnie taką Jabłonią? Jak to jest kwitnąć przez cały rok? Rozkwitać każdego dnia?
Blog > Komentarze do wpisu

559. Nowy Początek

Nowy rok zaczęłam wczoraj. Nowe twarze młodych ludzi. Na nich świeże, nieśmiało kiełkujące marzenia. Cudownie będzie patrzeć jak Ci ludzie i ich marzenia będą rosnąć i stawać się. Zalążki tego, kim mogą się stać. Napawałam się nimi, gdy myśleli, że na nich nie patrzę. Jestem w fantastycznym momencie swego życia. Tak jak Oni. Mam ogromny przywilej towarzyszenia ludziom, gdy rosną wewnętrznie.

*

Prywatna inauguracja roku akademickiego była nietypowa. Poszliśmy z Sadownikiem na warsztat Festiwal POP-Kreacji, który prowadziła Gepardzica. Było cudnie. Gepardzica jest Mistrzynią robienia nastroju do pracy. Praca była zaskakująca, a sam warsztat dla nas trwał długo po tym, gdy formalnie się skończył. Zamiast zapakować się w autobus i być szybciutko w Przytulisku, wbić się w stare tory, kupiliśmy kawę na wynos, przeszliśmy cały Nowy Świat, Przedmieścia Krakowskie, Plac Zamkowy, Rynek Starego Miasta ciesząc się jak dzieci. Postanowiliśmy robić tak częściej. A gdy tylko wróciliśmy zapragnęłam jeszcze raz złapać nastrój początku, poczuć go w sobie. Odpaliłam kompa i poleciałam:

Lionel Hun, Hope.

Dziś oglądałam to już kilkanaście razy. Do listy ratunkowej zaraz dodam, by było zawsze pod ręką. Mam szczęście, że wokół mnie cudowni, inspirujący Ludzie. Wdzięczność i zachwyt wypełnia mnie dziś całą. Padam z nadmiaru wrażeń.

wtorek, 02 października 2012, dc_hexe

Polecane wpisy

Komentarze
2012/10/02 22:37:05
Fajny taki spacer. Może się z dzieciakami wybierzemy jeśli pogoda dopisze.
-
2012/10/16 20:10:23
Jabłonko w tym roku szkolnym zapisałam się na kurs, szkolenie, jak zwał tak zwał, i wczoraj, kiedy podczas pierwszych zajęć "nasza pani" przebiegła wzrokiem po naszych twarzach i powiedziała: "Jak ja lubię ten moment.", to przypomiałąm sobie ten wpis ;))
Nasza grupa o bardzo dużej rozpiętości wiekowej, ale i tez o dużej rozpiętości marzeniowej jak sądzę ;)))
-
2012/10/16 20:15:35
i jeszcze coś. Po kursie bardzo chętnie przeszłabym się Nowym Światem, a zamiast tego wsiadłam w samochód i pomknęłam do domu myląc się dwa razy w zjazdach na autostradzie ;))
-
2012/10/19 07:54:04
Campanulko: radość zawsze się we mnie uruchamia, gdy słyszę, czytam, że ktoś czegoś się uczy... bardzo się cieszę tą Twoją "szkołą", prawie tak jakbym sama tam poszła. Rośnij, rośnij, rośnij! Jak się cieszę!
Timothy Snyder, Lekcja 15.:
Wspieraj słuszne sprawy.

My wspieramy:
*


Kudłata i Jabłoń

ochHexe(maupa)gmail.com

*


miłość nie wyklucza (banner)

PustaMiska - akcja charytatywnastat4u Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...