Jabłoń, która nie rodzi, należy wyciąć, usłyszałam. Jak to jest, żyć, być, śnić i nieprzerwanie marzyć, gdy jest się właśnie taką Jabłonią? Jak to jest kwitnąć przez cały rok? Rozkwitać każdego dnia?
Blog > Komentarze do wpisu

850. Moje od do

Rodzimy się z etykietką: syn, córka. Długą drogę musi przejść syn, by stać się mężczyzną. Dotarło do mnie, jak długa jest droga od córki do kobiety...

*

Ci — z mojego doświadczenia Te, co mówią, że kobieta powinna to i tamto, a prawdziwa kobieta na pewno wybierze w życiu siamto, są... pomimo wieku, zmarszczek nie tylko mimicznych, plam wątrobowych... wciąż dziećmi. Ot, takie zgrzybiałe, grzeczniutkie córeczki swoich, często już nieżywych, rodziców.

Cóż, droga od córki do kobiety, od syna do mężczyzny jest bardzo, bardzo długa... może nawet tak długa jak droga, którą trzeba przebyć od własnego umysłu do serca... Nie ma żadnych gwarancji, że każdy z nas ją pokona za tego życia.

Dlatego myślę sobie, że dorosłość, choćby najmniejsze Jej przejawy, należy celebrować.
I nie zrozumie tego byle bachor! Daję słowo!

piątek, 06 września 2013, dc_hexe

Polecane wpisy

Komentarze
2013/09/06 20:49:50
Muszę sobie tę myśl przemyśleć, bo zawsze byłam rodziny najsłabszym ogniwem; nie żebym chciała zostać najmocniejszym (bo skąd na taką funkcję wziąć sił i rozumu), ale mam poczucie, że wszystkich ich wykorzystuję, że ktoś lepszy by im się należał :) Dorosły człowiek (nawet w takiej niedojrzałej sytuacji) zmieniałby (metodą prób i błędów) nawyki i tryb życia, aż by osiągnął swoje optimum i dalej żyłby zgodnie z tym, czego o sobie dowiedział się, a nie porównywał się ciągle z matką, ojcem, rodzeństwem, znajomymi itd.
-
2013/09/09 12:53:00
no, no... kolejny raz w sam środek nienazwanego...
czasem w twoim blogu DC czuję się jakbym trafił na włącznik światła na bezkresnej ścianie ciemnej piwnicy, w której od dawna bez skutku próbuję coś znaleźć po ciemku. miłych wakacji :)
-
2013/09/17 11:09:04
Dla mnie ten wpis jest wyjątkowo znaczący. Jeśli dałam radę przekazać Wam odrobinkę ważnego, to bardzo się cieszę, bo to jedna z historii po których już nic nie jest takie samo. Dziękuję za Wasze słowa bardzo, bardzo, D.
Timothy Snyder, Lekcja 15.:
Wspieraj słuszne sprawy.

My wspieramy:*


Kudłata i Jabłoń

ochHexe(maupa)gmail.com

*


miłość nie wyklucza (banner)

PustaMiska - akcja charytatywnastat4u Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...