Jabłoń, która nie rodzi, należy wyciąć, usłyszałam. Jak to jest, żyć, być, śnić i nieprzerwanie marzyć, gdy jest się właśnie taką Jabłonią? Jak to jest kwitnąć przez cały rok? Rozkwitać każdego dnia?
Blog > Komentarze do wpisu

(1549+2+13). Poza definicjami

Za dwa dni będą dwa tygodnie, jak procedura medyczna, przy okazji zupełnie, przewróciła mi w głowie lub jak twierdzę, otworzyła wrota Nowemu, co percepcję pewnych zacnych skądinąd pojęć zmienia. Teraz nie śmieję się w twarz tylko orędownikom teorii, że kobieta prawdziwa to matka. Śmieję się w twarz również każdemu, co próbuje tłumaczyć, czym prawdziwa kobiecość jest.

Kobiecość. Zdefiniuj, jakkolwiek chcesz, i patrz jak się Ona tej definicji wymyka. Robi to bez żadnego wysiłku. Że koronki, że zwiewność, że lekkość, że drobna, cicha, że cokolwiek — wybieraj, przebieraj, precyzuj. Nie ma takich słów, w które kobiecość można zamknąć. Jeśli twierdzisz, że właśnie tobie się udało, to masz wspaniałą definicję wszystkiego, czego chcesz, ale nie kobiecości.

Kobiecość. I wszystkie słowa świata stają przeciwko nam. Fascynujące! Kobiecość? Można tylko czuć. To bardzo subtelne doświadczenie, które zmienia wszystko. Doświadczenie, któremu zaprzecza skoncentrowany na cel i działanie świat. Doświadczenie, którego potrzebuje każda  z nas, a które nigdy nie jest dodawane „w gratisie” do żadnego produktu.

Kobiecość. Im lepszą, myślisz, masz definicję, tym mniej o niej wiesz — śmiem bezczelnie twierdzić od prawie dwóch tygodni, choć dopiero dziś byłam w stanie tę swoją pewność zamienić na literki i pozostawić po niej tu ślad.  

Kobiecość. Świętujmy!

Georgia O'Keeffe, Pink Tulip, 1926.

środa, 02 grudnia 2015, dc_hexe

Polecane wpisy

Komentarze
Gość: Nika, *.12-4.cable.virginm.net
2015/12/04 12:48:04
Od lat mam ten sam problem ze gdy probuje zdefiniowac czym jest dla mnie kobiecosc to tak naprawde definiuje tez moja idealna meskosc
-
2015/12/04 19:35:45
Niko: siedzieliśmy z Sadownikiem, ustalając, czym jest kobiecość... i jak ustaliliśmy, to stwierdziliśmy, że męskość to dokładnie te same wyrazy... tylko jest to inne. :)))) Wygląda na to, że mamy takie samo doświadczenie jak Twoje. :)
Timothy Snyder, Lekcja 15.:
Wspieraj słuszne sprawy.

My wspieramy:*


Kudłata i Jabłoń

ochHexe(maupa)gmail.com

*


miłość nie wyklucza (banner)

PustaMiska - akcja charytatywnastat4u Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...